Ciocan cu capete interschimbabile HALDER Simplex EH 3029 - 3.55kg C "Stand-Up"+MM Carcasă din fontă și coadă din lemn

Ciocan cu capete interschimbabile HALDER Simplex EH 3029 - 3.55kg C "Stand-Up"+MM

Cod: HL3029280
2300 lei
preț în credit de la 109 lei lunar Cumpără în Credit

Date tehnice

Diametru: 80 mm
Lungime: 490 mm
Latime: 175 mm

Descriere

Ciocanul SIMPLEX din seria 3029 are combinaţia de capete compoziţie din cauciuc / metal moale.

Forma ingenioasă a capului de cauciuc cu picior de susţinere (3202.2) asigură faptul că ciocanul stă în siguranţă pe cap, nefiind nevoie de aplecarea utilizatorului, ceea ce face munca mult mai ergonomică şi mai menajantă pentru spate. Amestecul de cauciuc consacrat prezintă o uzură foarte scăzută, amortizare la impact şi este inodor, ţinând mult mai mult decât un ciocan din cauciuc convenţional.

Inserţia din metal moale de culoare argintie (seria 3209) este fabricat din aluminiu şi este tare, insensibil la căldură, înlocuind un ciocan de plumb clasic.

Carcasa din fontă maleabilă are un manşon de protecţie a cozii integrat, care asigură un nivel ridicat de rezistenţă la rupere.

Coada de lemn de înaltă calitate, care amortizează vibraţiile, cu formă ergonomică, este lăcuită de două ori în zona de prindere şi, prin urmare, este insensibilă la murdărie.

Conform principiului inteligent SIMPLEX, toate componentele pot fi schimbate şi reechipate. Acest lucru nu numai că vă ajută să economisiţi bani, ci menajează şi resursele.

Această versiune este disponibilă la dimensiunea D60mm şi D80mm. Modelul cu D80mm este disponibil şi cu o coadă foarte scurtă (3029.282).

Caracteristicile produsului:

  • Cap din cauciuc cu picior de susţinere (3202.2) asigură o muncă cu menajarea spatelui şi mai puţină aplecare.
  • Ciocanul cu cap moale SIMPLEX cu combinaţia de capete din compoziţie de cauciuc cu picior de susţinere (negru, duritate medie, amortizant, inodor, cu uzură redusă) / metal moale (argintiu, tare, insensibil la căldură)
  • Carcasă din fontă maleabilă cu manşon de protecţie a cozii integrat şi rezistenţă ridicată la rupere.
  • Coadă din lemn de înaltă calitate, care amortizează vibraţiile, cu formă ergonomică; zona de prindere lăcuită de două ori (insensibilă la murdărie).
  • Toate piesele pot fi schimbate / reechipate, făcându-le astfel foarte economice.
  • Disponibil la dimensiunile D60mm şi D80mm.
  • Modelul cu D80mm este disponibil şi cu o coadă foarte scurtă (3029.282).
  • Capul din metal moale este fabricat din aluminiu şi înlocuieşte ciocanele de plumb convenţionale.

Domeniul de aplicaţii

Grădinărit şi peisagistică, pavaje, montare borduri, zidărie şi construcţii scări, schele şi construcţii de corturi, lucrări de îndreptare,construcţii de matriţe,construcţii de instalaţii, construcţii din prefabricate, lucrări de tâmplărie,cadru de acoperiş, asamblare şi lucrări de reparaţii în sectorul automobilelor şi camioanelor,construcţii de garduri,întreţinere,reparaţii

Acest ciocan are inserţii speciale model "Stand-Up" care sunt încorporate în carcasă.

Acest articol 3029.260 - Ciocan SIMPLEX cu capete moi Cauciuc compozit, cu "Stand-Up" / Metal moale; cu carcasă din fontă şi coadă din lemn de înaltă calitate / (Ø: 60 mm) este o variantă a grupului de articole Cio­cane SIM­PLEX cu ca­pete moi Cauciuc compozit, cu "Stand-Up" / Metal moale; cu carcasă din fontă şi coadă din lemn de înaltă calitate (EH 3029.)

Livrare

Livrarea achizițiilor la ETOP este gratuită.

Produsele se achită în numerar (cash) la recepționarea mărfii sau prin transfer bancar cu emiterea bonului sau a facturii fiscale.

Mai multe despre metodele de plată:

  • 1. Achitarea în numerar - plata se efectuează la primirea bunurilor.
  • 2. Transfer de la persoane fizice și juridice:

    - Plata prin bancă (transfer bancar) în baza contului eliberat.

  • 2. Achitarea în credit.
  • În cazul în care în lista de mai sus nu ați identificat o metodă de plată potrivită pentru dvs., vă rugăm să contactați consultantul ETOP.

Ești în plin proces de construcție și ai nevoie de tehnică specializată? Etop te poate ajuta să alegi tehnică profesională pentru construcții, care îți va ușura munca. Iar primul pas este să te documentezi despre principalele tipuri de mașini pentru construcție existente pe piață, scopurile de utilizare a acestora, dar...

vezi mai mult

Produse noi

Succesul te face fericit

Partenerii nostri
moldincombank
moldcell
supraten
rompetrol
linela

E in top calitatea produselor si serviicilor noastre

Îți oferim produse “LA CHEIE”

Termen de plată flexibil.

Respectarea strictă a termenului de livrare

Livrarea produsului

Suport atât în perioada garanției cât și postgaranție.

NU AI GĂSIT PRODUSUL DORIT?

Scrie ce produs vrei și noi vom reveni cu o ofertă personalizată.

Solicită Produs