Ciocan cu capete interschimbabile HALDER Simplex EH 3108 - 215g N+N Carcasă din aluminiu și coadă din lemn de înaltă calitate

Ciocan cu capete interschimbabile HALDER Simplex EH 3108 - 215g N+N

Cod: HL3108030
760 lei
preț în credit de la 36 lei lunar Cumpără în Credit

Date tehnice

Diametru: 30 mm
Lungime: 295 mm
Latime: 90 mm

Descriere

Ciocanul cu cap moale SIMPLEX din seria 3108 este dotat cu capul de nylon pe ambele părţi.

Acest cap alb (seria 3208) oferă proprietăţi de impact remarcabile şi garantează o rezistenţă maximă la o durabilitate foarte ridicată. El este fabricat din material extrudat, extrem de omogen. Comparativ cu capetele din plastic turnate prin injecţie, el prezintă o uzură mult mai scăzută şi este mai rezistent şi nu se ciobeşte nici la temperaturi negative. În plus este rezistent la ulei şi grăsimi.

Carcasa extrem de uşoară din aluminiu cu manşon de protecţie a cozii integrat permite utilizatorului să controleze bine forţa de impact şi să o determine singur. În acest fel pot fi prelucrate materialele fragile.

Coada de lemn de înaltă calitate, care amortizează vibraţiile, cu formă ergonomică, este lăcuită de două ori în zona de prindere şi, prin urmare, este insensibilă la murdărie.

Conform principiului inteligent SIMPLEX, toate componentele pot fi schimbate şi reechipate. Acest lucru nu numai că vă ajută să economisiţi bani, ci menajează şi resursele.

Această versiune este disponibilă de la dimensiunea D30mm până la D60mm.

Caracteristicile produsului:

  • Ciocan cu capede moi SIMPLEX, cu capete nailon pe ambele părţi (albe, dur, nu se aşchiază chiar şi la temperaturi sub zero grade. rezistent la ulei şi găsimi).
  • Carcasa extrem de uşoară din aluminiu cu manşon de protecţie a cozii integrat permite utilizatorului să controleze bine forţa de impact (ideal pentru materialele fragile).
  • Coadă din lemn de înaltă calitate, care amortizează vibraţiile, cu formă ergonomică; zona de prindere lăcuită de două ori (rezistentă la murdărie).
  • Toate piesele pot fi schimbate / înlocuite, făcându-le astfel foarte economice.
  • Disponibil de la mărimea D30mm până la D60mm.

Domeniul de aplicaţii

Ajustarea pieselor, asamblarea pieselor cu muchii ascuţite, asamblarea carcaselor, construcţia de matriţe, construcţia de fabrici, construcţia de hale, construcţii metalice, construcţia de expoziţii, tinichigerie, lucrări de mentenanţă şi reparaţii

Livrare

Livrarea achizițiilor la ETOP este gratuită.

Produsele se achită în numerar (cash) la recepționarea mărfii sau prin transfer bancar cu emiterea bonului sau a facturii fiscale.

Mai multe despre metodele de plată:

  • 1. Achitarea în numerar - plata se efectuează la primirea bunurilor.
  • 2. Transfer de la persoane fizice și juridice:

    - Plata prin bancă (transfer bancar) în baza contului eliberat.

  • 2. Achitarea în credit.
  • În cazul în care în lista de mai sus nu ați identificat o metodă de plată potrivită pentru dvs., vă rugăm să contactați consultantul ETOP.

Ești în plin proces de construcție și ai nevoie de tehnică specializată? Etop te poate ajuta să alegi tehnică profesională pentru construcții, care îți va ușura munca. Iar primul pas este să te documentezi despre principalele tipuri de mașini pentru construcție existente pe piață, scopurile de utilizare a acestora, dar...

vezi mai mult

Produse noi

Succesul te face fericit

Partenerii nostri
moldincombank
moldcell
supraten
rompetrol
linela

E in top calitatea produselor si serviicilor noastre

Îți oferim produse “LA CHEIE”

Termen de plată flexibil.

Respectarea strictă a termenului de livrare

Livrarea produsului

Suport atât în perioada garanției cât și postgaranție.

NU AI GĂSIT PRODUSUL DORIT?

Scrie ce produs vrei și noi vom reveni cu o ofertă personalizată.

Solicită Produs